2018-19 Track & Field Roster

Go To Coaching Staff

Men's 2018-19 Track & Field Roster

Women's 2018-19 Track & Field Roster

Track & Field Staff

  • Head Coach

    Todd Harbour

  • hart
    Director of Track & Field

    Clyde Hart

  • Track & Field Associate Men's Head Coach

    Michael Ford

  • Track & Field Associate Women's Head Coach

    Stacey Smith

  • Cross Country Associate Head Coach

    Jon Capron

  • Jefff
    Assistant Track & Field Coach

    Jeff Chakouian

  • Evann
    Director of Operations

    Evan Iluzada

  • Will Glasscock
    Associate Director of Equipment Services

    Will Glasscock

  • Trayvon Bromell
    Volunteer Assistant Coach

    Trayvon Bromell

  • millerarchive
    Volunteer Assistant Coach

    Laura Miller

Men's 2018-19 Track & Field Roster
Full Name Event Ht. Class Hometown / High School Previous School
William Anderson Sprints - Fr. /
Alec Atteberry Distance 6-2 Fr. Apex, N.C. / Apex Friendship HS
Dillon Baker Jumps - Fr. /
Jayson Baldridge Hurdles 6-2 So. Houston, Texas / George Ranch HS
Ian Braxton Sprints 5-10 Jr. Highland Village, Texas / Marcus HS
Seth Brown Distance 5-10 Sr. La Plata, Mo. / La Plata HS
Cody Cunningham Sprints 5-10 Sr. Plano, Texas / Prestonwood Christian Academy
Isaiah Cunningham Sprints 6-1 So. Moreno Valley, Calif. / Rancho Verde HS
Caleb Dickson Sprints 6-5 Sr. Borger, Texas / Borger HS
Howard Fields III Sprints 5-10 So. Manvel, Texas / Manvel HS
Elijah Gifford Hurdles 6-1 So. Austin, Texas / St. Michael's Catholic Academy
Greyson Gonzalez Pole Vault 5-8 Sr. Waco, Texas / Bosqueville HS
Cole Hardan Throws 6-2 So. Valley Center, Calif. / San Pasqual HS
Niko Harrell Hurdles - So. /
Matt Henderson Distance 6-1 Jr. Spring, Texas / The Woodlands HS
Ryan Hodge Distance 6-1 Fr. Mahomet, Ill. / Mahomet-Seymour HS
Henry Huff Distance 5-11 Sr. St. Charles, Mo. / Lutheran (St. Charles HS
Cal Johnston Distance 6-0 Fr. Waco, Texas / Midway HS
Jeff Kirwin Distance 6-1 Sr. Diamond Bar, Calif. / Glendora HS
Connor Laktasic Distance 5-11 So. Albuquerque, N.M. / Eldorado HS
Danny Leland Middle Distance 6-0 Sr. Dallas, Texas / Highland Park HS
KC Lightfoot Pole Vault - Fr. /
Blaine Listach High Jump 5-9 Sr. Elm Mott, Texas / Rapoport Academy
Wil London Sprints 6-0 Sr. Waco, Texas / Waco HS
Sean McCullough Distance 5-7 Sr. Northville, Mich. / Northville HS
Jeremy Meadows Distance 5-11 So. Monument, Colo. / Palmer Ridge HS
Jake Merrell Middle Distance 6-3 Fr. Quitaque, Texas / Valley HS
Matthew Moorer Sprints - Fr. /
Antwuan Musgrove Sprints/Hurdles 5-9 Sr. Miami, Fla. / Hallandale HS
Riley Richards Pole Vault 5-10 So. China Spring, Texas / China Spring HS
J.B. Sandlund Middle Distance 5-11 So. St. Charles, Ill. / St. Charles East H.S.
Jalen Seals Jumps 6-1 So. Ft. Worth, Texas / Boswell HS
TJ Sugg Distance 6-1 Jr. Springdale, Ark. / Har-Ber HS
Raleigh Texada Sprints 5-10 So. Frisco, Texas / Centennial HS
Cameron Turner Sprints/Long Jump 5-7 So. Houston, Texas / Langham Creek HS
Maxwell Willis Sprints 5-8 Jr. Upper Marlboro, Md. / Archbishop Carroll HS
Women's 2018-19 Track & Field Roster
Full Name Event Ht. Class Hometown / High School Previous School
Maddy Agnew Pole Vault 5-7 Fr. Mission Viejo, Calif. / Mission Viejo HS
Lauren Ammons Distance 5-5 Fr. Raleigh, N.C. / Sanderson HS
Alison Andrews-Paul Middle Distance 5-7 Jr. Masterton, New Zealand / Wairarapa College
Sarah Antrich Distance 5-8 So. Houston, Texas / Kingwood HS
Anatalia Ashcroft Pole Vault 5-4 Sr. Brookfield, Wis. / Brookfield East HS
Julia Aurignac Hurdles - Fr. /
Kennedy Bailey Hurdles 5-2 So. Cypress, Texas / Cypress Woods HS
Emma Bakke Middle Distance 5-8 Jr. Puyallup, Wash. / Sumner HS
Taylor Bennett Sprints 5-7 Sr. Spring, Texas / Klein Collins HS
Lindsey Bradley Distance 5-2 R-Jr. Richland, Wash. / Richland HS Washington
Brianna Brown Hurdles 5-2 Jr. Katy, Texas / Seven Lakes HS
Demitra Carter Sprints 5-7 So. Kansas City, Kan. / Sumner Academy of Arts and Sciences
Laura Casadonte High Jump 5-8 Sr. Frederick, Md. / Governor Thomas Johnson HS
Tiera Cleveland Sprints - Fr. /
Emily Curran Distance 5-7 Jr. Oldsmar, Fla. / Calvary Christian HS
Megan Daley Multis - Fr. /
Leticia De Souza Sprints 5-6 Sr. Sao Paulo, Brazil / E.T.E.C. Guaracy Silveira Paulista University
Amanda Dillon Sprints/Middle Distance 5-6 Sr. Springdale, Ark. / Har-Ber HS
Amani Dotson Throws 6-0 Sr. Houston, Texas / Memorial HS
Haley Everroad Distance 5-2 Jr. Scottsdale, Ariz. / Scottsdale Prep
Jacinta Fisher Jumps 5-7 Jr. North Sydney, Australia / Monte Sant' Angelo Mercy College
Sydney Gandy Distance 5-6 Jr. Katy, Texas / Seven Lakes HS
Brooke Gilmore Distance 5-4 So. Belton, Texas / Belton HS
Raven Grant Sprints 5-2 Sr. Conway, S.C. / Burke HS Louisville
Celia Holmes Distance 5-4 Fr. Waco, Texas / Live Oak Classical School
Jamie Holodak Distance - Fr. North Augusta, S.C. / Augusta Preparatory Day School
Kiana Horton Sprints 5-6 Sr. San Antonio, Texas / Judson HS
Venae Jessurun Hurdles 5-6 So. Houston, Texas / Second Baptist HS
Madelaine Johnston Distance 5-4 So. Wichita Falls, Texas / Burkburnett H.S.
Jhane' King Sprints 5-5 Jr. Fort Worth, Texas / Timbercreek HS
Isabella Lackner Distance 5-4 Jr. Raleigh, N.C. / Saint Thomas More Academy
Mazie Larsen Distance 5-10 Fr. Gretna, Neb. / Gretna HS
Moorea Long High Jump - Fr. /
Alex Lord High Jump 5-8 Sr. League City, Texas / Bay Area Christian School
Alex Madlock Long Jump/Triple Jump 5-6 So. Bangs, Texas / Brownwood HS
Hana Marsheck Distance 53-5 Jr. Palo Alto, Calif. / Woodside Priory
Aaliyah Miller Middle Distance 5-7 Jr. McKinney, Texas / McKinney Boyd HS
Alyssa Miller Multis, High Jump - Fr. /
Eva Morrison Sprints 5-7 Sr. Fort Collins, Colo. / Liberty Common HS
Abena Ofori Triple Jump 5-7 Sr. Spring, Texas / Klein Oak HS
Katy Parsons Distance 5-2 Jr. Hotchkiss, Colo. / Hotchkiss HS
Tiffani Peacock Pole Vault/Heptathlon 5-4 So. Lorena, Texas / Lorena HS
Tamar Perkins Sprints 5-4 Sr. Houston, Texas / Cypress Falls H.S. Butler
Caira Pettway Sprints/Long Jump 5-7 So. Sunnyvale, Texas / Sunnyvale HS
Victoria Powell Sprints 5-10 Jr. Atlanta, Ga. / The Lovett School
Leila Rohde Distance 5-6 Sr. Fallbrook, Calif. / Linfield HS
Megan Rule Distance 5-5 Sr. Stamford, Connecticut / Stamford HS
TT Sanders Sprints 5-9 So. Waco, Texas / Connally HS
Gabby Satterlee Distance 5-6 Jr. Visalia, Calif. / Central Valley Christian HS
Megan SaxvanderWeyden Javelin 5-8 Sr. Pennsville, N.J. / Pennsville Memorial HS
Kelli Silcox High Jump - Fr. /
Xianni Simmons Sprints 5-4 Jr. Riviera Beach, Fla. / Suncoast HS
Morgan Stewart Sprints 5-2 So. Houston, Texas / Jersey Village HS
Natasha Strump Distance 5-8 So. Miami, Florida / Westminster Christian School
K.C. Sullivan Javelin 5-7 Sr. Orange, Calif. / Orange Lutheran HS USC
Tuesdi Tidwell Pole Vault 5-6 So. Early, Texas / Early HS
Samone Turner Throws 5-6 So. DeSoto, Texas / DeSoto HS
Lindsay Walton Distance 5-10 Jr. Peoria, Ill. / Peoria Christian School
Sydney Washington Sprints 5-3 So. Round Rock, Texas / Stony Point HS
Kayla Windemuller Distance - Fr. Hamilton, Mich. / Holland Christian HS
Sarah Yocum Hurdles, Multis 5-10 So. Arvada, Colo. / Faith Christian HS
Lindsay Zatta Pole Vault - Fr. /

Track & Field Staff

Track & Field - Coaching Staff
Image Name Title
Todd Harbour Head Coach
hart Clyde Hart Director of Track & Field
Michael Ford Track & Field Associate Men's Head Coach
Stacey Smith Track & Field Associate Women's Head Coach
Jon Capron Cross Country Associate Head Coach
Jefff Jeff Chakouian Assistant Track & Field Coach
Evann Evan Iluzada Director of Operations
Will Glasscock Will Glasscock Associate Director of Equipment Services
Trayvon Bromell Trayvon Bromell Volunteer Assistant Coach
millerarchive Laura Miller Volunteer Assistant Coach